نخستین رویداد بلاکچین تهران مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ در مرکز همایش‌های‌ مدیریت صنعتی (سالن آمفی تئاتر) ساعت ۱۶ الی ۲۰ با حمایت مستقیم مرکز نوآوری و شتابدهی آکادمی رمزعلی برگزار شد.
“رویداد بلاکچین تهران”  برگزارکننده رویدادهای متوالی در حوزه بلاکچین و رمزارز است که در نظر دارد در این گردهمایی‌ها بستری فراهم کند تا همه افراد متخصص و صاحب نظر در حوزه تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها را هر دو فصل یکبار در کنار هم جمع شوند تا بتوانند در کنار هم از آینده به اکنون نگاه کنند! لازم به ذکر است که آینده‌پژوهی، تعامل با صاحب نظران و ترویج ایده‌های نوین بلاکچینی از جمله ارز‌ش‌های “رویداد بلاکچین تهران” در این مسیر خواهد بود.

روز برگزاری اولین رویداد بلاکچین تهران چه گذشت؟

رمزگشایی از ناگفته های بازار رمزارزها” شعار نخستین رویداد بود، این رمزگشایی‌ها همچنان ادامه دارد.

زیرساخت های لازم برای برگزاری اولین دوره، از سه ماه قبل شکل گرفت. تیم اجرایی رویداد بلاکچین تهران به همراه تیم شتابدهنده آکادمی رمزعلی پس از برگزاری چندین جلسه به اجماع نظر رسیدند و پروسه وارد فاز اجرایی شد.

شروع برنامه از ساعت ۱۶ بود که با ارسال پیامکی به مهمانان و حضارگرامی درخواست شد  تا سی دقیقه زودتر (ساعت ۱۵:۳۰) در محل همایش حضور به عمل رسانند

راس ساعت ۱۶، رویداد به صورت رسمی با پخش آنونس آغاز شد. سپس جناب آقای اکبرنژاد مجری محترم ضمن خوشامدگویی به مدعوین، اشاراتی به چیستی و ماهیت رویداد بلاکچین تهران داشتند.


پس از صحبت ایشان، جناب آقای امیر رمزعلی نخستین سخنرانی رویداد را با موضوع :
تجربه یک سرمایه‌گذار موفق” ایراد کردند، ایشان به فراز و فرودهایی که در مسیر بازارهای مالی طی کردند پرداختند و از مسیر شکست تا موفقیت در بازار کریپتو گفتند.


پس از سخنرانی جناب امیر رمزعلی، مجری محترم آقای محمد پارسانژاد را به سخنرانی دوم با موضوع
قوی سیاه کریپتو” دعوت کردند. محمد پارسانژاد به ماهیت نظریه قوی سیاه، همچنین بررسی ریسک‌های موجود در مارکت پرداختند.

 


در سخنرانی سوم خانم دکتر هستی غفاری به دنیای متاورس اشاره کردند، مزایا و مضراتی که زندگی در دنیای متاورس می تواند در آینده ایجاد کند توسط ایشان مورد بررسی قرار گرفت.

 

در ادامه رویداد از مدعوین خواسته شد تا استارتاپ های مرتبط به حوزه بلاکچین و رمزارزها را که نیاز به دیده شدن دارند، در وب‌سایت رویداد بلاکچین تهران معرفی کنند تا در صورت پذیرفته شدن، فرصتی برای معرفی خودشان در رویدادهای بعدی داشته باشند.

پنل گفتگو؛ بخش چالشی و جذاب رویداد بود که با مدیریت (گرداننده پنل) امیر رمزعلی، پس از حمایت از استارتاپ‌ها برگزار شد.
محمد پارسانژاد( تحلیلگر و کارشناس اقتصادی) محمدرضا سیف الهی (پژوهشگر بازارهای مالی)، نازنین راد (تحلیلگر فاندامنتال پروژه) و پدرام برقعی (تحلیلگر و مدرس حوزه رمزارزها) از جمله اعضای پنل گفتگو بودند که به بحث در مورد:  “لباس نامرئی ساتوشی”، آیا بیت کوین با همان سرعتی که رشد کرد، نابود می‌شود؟

اولین موضوع پنل:

آیا بیت کوین صفر می‌شود؟ بیت کوین بخریم یا نه! 🙂
صحبت های اعضای پنل پیرامون این موضوع را در آپارات تماشا کنید:

 

آیا بیت کوین فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری دارد ؟

 

آیا بیت کوین صفر می شود؟ پاشنه آشیل بیتکوین چیست؟

 

آیا بیت کوین صفر می شود؟

 

آیا بیت کوین صفر می‌شود؟ (صحبت‌های مخالف پدرام برقعی)
موضوع  بعدی پنل گفتگو :

 آیا بیت کوین طلای دیجیتال است؟

صحبت های آقای محمدپارسانژاد:

صحبت های آقای پدرام برقعی
 و موضوع  آخر:
آیا غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال واقعی است؟
در انتهای رویداد نیز مدعوین پرسش‌های خود را مطرح و اعضای پنل به تناسب حوزه تخصصی خود به سوالات پاسخ دادند.